Windykacja długów

W sytuacji gdy od dłuższego czasu nie możesz odzyskać swoich pieniędzy za wykonane usługi lub towar od swojego klienta, prawdopodobnie zaczynasz wątpić, że odzyskasz kiedykolwiek swoje pieniądze, a rzeczywiście szanse no to z każdym dniem maleją. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie niż leczenie, dlatego zawsze sprawdzaj osoby, z którymi chcesz nawiązać współpracę albo którym chcesz pożyczyć pieniądze.

Jeżeli jednak  w trakcie współpracy okaże się, że klient nie jest rzetelnym oraz terminowym płatnikiem, decydujemy się na inne windykacje długu. Znajdziesz tu porady, jak przeprowadzić windykację długu u osoby prywatnej oraz firmy, a także gdzie nalepiej zlecić windykację?

 

Czym jest windykacja długów?

Wiele osób dopiero zaczyna zadawać sobie to pytanie - czym jest windykacja długów, kiedy dotknie ich windykacja bezpośrednio, albo w sytuacji, gdy kontrahent nie spłaci faktury i pojawia się gorączkowe pytanie: i co teraz?

W pierwszej sytuacji ktoś zostaje poddany windykacji długów, zaś w drugiej firma musi zdecydować się na przeprowadzenie windykacji należności, aby odzyskać środki. Co należy wiedzieć o windykacji długu? Najprościej ujmując, jest to proces odzyskiwania długu za pomocą zdefiniowanych w przepisach prawa środków.
Należy nadmienić, że windykacja to proces całkowicie legalny, o ile oczywiście podczas przeprowadzanego procesu z tytułu windykacji długów nie dochodzi do łamania prawa. Sam proces windykacji ma więc na celu nakłonienie dłużnika do uregulowania długu. 

 

Kto może przeprowadzić windykację długów?

Nie zapominajmy, że windykację zadłużenia możemy przeprowadzić samodzielnie. W przepisach prawa nie widnieje, żaden przepis, który zakazywałby bądź ograniczał możliwość przeprowadzenia windykacji przez samego wierzyciela. Także pożyczkodawca może przeprowadzić na własną rękę proces odzyskiwania należności.

Jednak samodzielna windykacja, może nie być wystarczająco skuteczna. Inną alternatywą jest skorzystanie z usług firmy windykacyjnej, bądź bądź zlecenie jej za pomocą specjalistycznego programy do windykacji online. Zlecenie windykacji profesjonalistom nie tylko przyśpieszy cały proces, ale co więcej zwiększy jego skuteczność. Albowiem taki windykator dysponuje większymi środkami, a także narzędziami do przeprowadzenia skutecznej windykacji w imieniu swojego klienta.

 

Od jakiej kwoty możemy rozpocząć windykację długów?

W programie do zlecania windykacji online, możesz zlecić odzyskanie długu w wysokości kilkunastu tysięcy, jak i również nieuregulowane faktury lub rachunku wynoszące 50 zł. Prawnicy z serwisu windykacja-online zajmą się odzyskaniem wysokich jak i również tych niskonominalnych długów.

Odzyskiwanie niskonominalnych sum, zwłaszcza od osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, może być procesem długim, ale również skutecznym. Czasem dyscyplinująco na dłużnika działa już samo wezwanie do zapłaty. Gdy osoba zadłużona nie podejmuje rozmów i unika windykatora, sprawa toczy się trybem windykacji sądowej.

 

Windykacja długów od osób prywatnych

Praktycznie każdej osobie zdarzyło się pożyczyć pieniądze znajomym lub członkom rodziny. Polskie prawo przewiduje takie sytuacje i dokładnie określa zna jakich zasadach możemy udzielać pożyczek prywatnych. Sprawa nie stanowi problemu, jeżeli dłużnik zwróci nam pieniądze o czasie. Jeśli podpisaliśmy umowę mamy do dyspozycji kilka sprawdzonych metod w odzyskaniu swoich pieniędzy.

W sytuacji, gdy pożyczka prywatna została udzielona bez podpisywania jakiejkolwiek umowy, wierzyciel może mieć pewne trudności w odzyskaniu swoich należności. Co więcej, jeśli środki finansowe zostały przekazane w gotówce, istnieje ryzyko, że nieuczciwy pożyczkobiorca zakwestionuje fakt otrzymania środków.  Jednak walkę o odzyskanie swoich pieniedzy, nie musimy zakańczać w przpadku gdy takowej umowy nie posiadamy.
W takiej sytuacji należy się zgłosić do windykatora o poradę w jaki sposób możemy odzyskać powstały dług.

Świadczona przez windykację online pomoc prawna dotyczy windykacji długów również w przypadku pożyczek prywatnych pomiędzy osobami prywatnymi.
Pomagamy odzyskać dług od osób fizycznych stosując między innymi: mediację z dłużnikami, czynności przedprocesowe oraz reprezentację na etapie sądowym i egzekucyjnym zmierzającym do odzyskania długów.
Dotyczy to także pożyczek udzielanych osobom fizycznym nie posiadających dokumentu potwierdzającego w formie pisemnej.

Doświadczeni prawnicy towarzyszą klientowi podczas windykacji na etapie polubownym, a także sądowo-egzekucyjnym w zakresie odzyskiwania pieniędzy od osób prywatnych z tytułu pożyczek.

 

Ile kosztuje zlecenie windykacji dla osób prywatnych? 

Prawnicy, których znajdziesz w programie windykacja-online, z przyjemnością zajmą się przeprowadzeniem windykacji długów w Twojej sprawie.

Windykacja na etapie polubownym osoby prywatnej to koszt 99 zł. netto. 
Rozpoznanie sprawy przed złożeniem pozwu w sądzie, czyli weryfikacja dłużnika to koszt 299 zł. netto. J
eżeli sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowo-egzekucyjnego, prawnik zajmujący się sprawą pobiera 5% od wartości windykowanej kwoty. Co ważniejsze w tym etapie koszty pracy prawnika pokrywa sam dłużnik.

 

Windykacja długów od firmy

Windykacja długów od firm to nic innego jak proces mający doprowadzić do odzyskania pieniędzy od dłużnika. Przedsiębiorcy należą do grupy, która szczególnie narażona jest na problem nieterminowych płatności. Aby firma dobrze prosperował, powinna mieć płynność finansową.


Całe szczęście firma, nie musi zgadzać się na dłuższe czekanie aby odzyskać swoje pieniądze, tylko może rozpocząć proces wyndykacyjny. Tak samo w przypadku windykacji u osób prywatnych, również przedsiębiorca może samodzielnie przejść przez etapy odzyskiwania długów.
Jednak za nim się tego podejmiemy, należy zadać sobie pytanie czy mamy na to czas oraz siłę na walkę z dłużnikiem?

Windykacja długów na własną rękę bezdyskusyjnie łączy się z poświęceniem dużej ilości czasu i energii. Nie jest więc niczym nadzwyczajnym, że coraz więcej wierzycieli postanawia skorzystać z usług programu do windykacji online. 

Szybszym oraz skuteczniejszym wariantem wydaje się zlecenie windykacji do sprecyzowanego programu. Tam już zajmą się odzyskaniem należności prawnicy, którzy w imieniu dłużnika rozpoczną proces windykacji zaczynając od etapu polubownego.
Ponieważ każdej przeterminowanej należności można dochodzić bez wkraczania na drogę sądową.

Przedsiębiorca, który nie otrzymał zapłaty i posiada fakturę lub dokument potwierdzający powstanie długu, z góry jest na lepszej pozycji. Czym szybciej uda nam się dojść do porozumienia z dłużnikiem tym więcej stresu oraz pieniędzy zaoszczędzimy.
W ramach windykacji na drodze polubownej, rozpoczynamy kontakt z dłużnikiem oraz uzgodnienie powodów braku wpłaty. Jeżeli kontakt został umiejętnie nawiązany prowadzimy mediacje z dłużnikiem. Dysponujemy niezbędnymi narzędziami i dokumentami, które znacząco ułatwią przejście tego procesu.


Zaś jeżeli dłużnik wciąż nie odpowiada na nasze telefonu i nie chce dojść do porozumienia, wysyłamy ostateczne wezwanie do zapłaty. Kolejnym krokiem jest reprezentacja wierzyciela na sprawie sądowej. Kiedy tak naprawdę rozpoczyna się windykacja długu na etapie sądowym?

Podstawą do rozpoczęcia procesu na etapie windykacji sądowej, jest brak możliwości odzyskania należnych pieniędzy przez wierzyciela z powodu braku porozumienia z firmą. Wierzyciel lub firma posiadająca od niego pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy zadłużenia kieruje ją do sądu w momencie, gdy wielokrotne próby porozumienia z firmą zalegającą z zapłatą wierzytelności nie przynoszą rezultatów.
Przed oficjalnym rozpoczęciem windykacji sądowej wierzyciel lub jego pełnomocnik zbiera potrzebne dokumenty, które są niezbędne do rozpoczęcia sprawy.

Wniesienie pozwu to pierwszy oficjalny etap windykacji długu na etapie sądowym. Prawnicy reprezentują swojego klienta w sądzie w postępowaniu zwykłym w pierwszej instancji oraz postępowaniu odwoławczym.
Zatrudniając profesjonalistów możesz uniknąć dodatkowych opłat w związku z prowadzeniem działań windykacyjnych, a także niepotrzebnego stresu wynikającego z braku odpowiednich kwalifikacji.
Dlatego wybór odpowiedniego programu do zlecenia windykacji, który oferuje zespół doświadczonych prawników będzie słusznym krokiem. 

 

Jak zlecić windykację długów? 

Chciałbyś odzyskać swoje należności od firmy bądź osoby prywatnej? Skutecznie odzyskaj Twoje należności zlecając windykację online.

Mamy do dyspozycji szereg narzędzi i instrumentów prawnych mogących pomóc w Twojej sprawie windykacji długów. Współpracujemy z osobami prywatnymi, spółkami i przedsiębiorstwami.
Brak odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie i brak przede wszystkim doświadczenia to powody, które skłaniają wiele osób do skorzystania z pomocy profesjonalistów. Zacznij windykować tanim kosztem i wprowadź nie opłacone dokumentu do serwisu, a my zajmiemy się odzyskiwaniem Twoich pieniędzy.

W przeważającej większości przypadków, udaje się rozwiązać sytuację już na etapie windykacji polubownej. Jest to o tyle korzystniejsze dla nas, ponieważ nie musimy tracić czasu ani pokrywać zbędnych kosztów sądowych. Jeżeli jednak nie uda nam się odzyskać Twoich należności na etapie windykacji polubownej przechodzimy do kolejnego etapu jakim jest windykacja sądowa.

Uzyskując już nakaz zapłaty, dysponujemy skutecznym i bezapelacyjnym narzędziem wobec dłużnika.
Chcesz rozpocząć z nami współpracę? Zarejestruj się do serwisu zlecającego windykację online.

Wprowadź nieopłacone faktury i inne dokumenty, a o postępach w sprawie będziesz na bierząco informowany przez intuicyjny panel klienta. Reprezentujemy swoich klientów zaczynając od etapu polubownego a zakańczając na etapie komorniczo-egzekucyjnym.