Jak działa windykacja online ?
Zobacz jak łatwo odzyskasz należności dzięki windykacji-online.pl sprawdź wszystkie funkcje jakie oferuje serwis.
Zobacz jak łatwo odzyskasz należności dzięki windykacji-online.pl sprawdź wszystkie funkcje jakie oferuje serwis.
Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie odzyskać swoich pieniędzy, to w żadnym wypadku się nie poddawaj. Dłużnik pewnie liczy na to, że odpuścisz sprawę lub dopuścisz do tego, że faktura ulegnie przedawnieniu.
Możesz zlecić swoją sprawę profesjonalnej firmie windykacyjnej, która nie pobierze od Ciebie jakichkolwiek opłat w postaci honorarium. Odzyskasz więc dokładnie tyle pieniędzy, ile jest Ci winny Twój dłużnik, wraz z należnymi odsetkami. Poniesiesz wyłącznie koszty administracyjne, takie jak opłata za dostarczenie pocztą wezwania przedsądowego.
Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny pod adresem: https://windykacja-online.pl/zlec-windykacje
Po przejściu na stronę, Twoim zadaniem będzie uzupełnienie danych własnej firmy oraz przedsiębiorstwa reprezentowanego przez dłużnika. Istnieje możliwość wskazania zarówno danych firmy, jak i osoby fizycznej będącej dłużnikiem.
Po zleceniu usługi windykacji, zostaniesz przeniesiony na swoje indywidualne konto w serwisie windykacja online. To właśnie tutaj będziesz mógł śledzić postęp w realizacji postępowania. Będziesz także otrzymywał powiadomienia drogą mailową. Kiedy pieniądze od dłużnika trafią już na Twoje konto bankowe, zostaniesz jeszcze poproszony o potwierdzenie tego faktu na swoim koncie.
Narzędzie to posiada między innymi praktyczną funkcję wyliczania należnych odsetek za zwłokę w zadłużeniu. Dzięki temu zdołasz w łatwy sposób zorientować się, ile pieniędzy w ostatecznym rozrachunku odzyskasz.
W momencie zlecenia windykacji elektronicznej, prawnicy rozpoczynają realizację działań zmierzających do tego, aby odzyskać Twoje pieniądze.
Dane osobowe wierzyciela oraz dłużnika (w przypadku podmiotów biznesowych również nazwy firm).
Wartość zadłużenia na podstawie dokumentu potwierdzającego (np. faktury lub rachunku)
Podstawa prawna, która pozwala ubiegać się o odzyskanie długu (numer faktury, a także data jej sporządzenia)
Miejsce wystawienia przedsądowego wezwania, datę, a także podpis osoby wystawiającej
Termin uregulowania należności oraz sposób płatności, informację o ewentualnych konsekwencjach, jakie zaistnieją w przypadku dalszej zwłoki z płatnością (naliczenie odsetek oraz zainicjowanie procesu sądowego).
Po dostarczeniu formularzu z : danymi dłużnika, Twoimi danymi oraz dokumentami potwierdzającymi zadłużenie, sprawa zostaje skierowana do profesjonalnej kancelarii windykacyjnej. Postępowanie realizowane jest na etapie windykacji polubownej. Po wysłaniu wezwania do zapłaty ustalane zostają warunki spłaty długu zaakceptowane przez obydwie strony.
Jeżeli dłużnik nie wyrazi chęci spłaty zadłużona zostaje skierowane do niego przedsądowe wezwanie do zapłaty, które należy wysłać na zakończenie etapu windykacji polubownej.
Jeżeli mimo wezwań do zapłaty, dłużnik nie ureguluje zobowiązania, kancelaria windykacyjne kieruje sprawę do sądu. Sprawa sądowa może odbyć się w sposób tradycyjny lub elektroniczny. Kiedy wyrok zostanie uprawomocniony, dłużnik będzie musiał nie tylko zwrócić wartość zobowiązania wraz z odsetkami, lecz także pokryć koszty postępowania sądowego.
Opłata sądowa jest naliczana proporcjonalnie do wartości przedmiotu sporu i wynosi czwartą część opłaty pobieranej od zwykłego pozwu. Jest to 1,25 proc. wartości przedmiotu sporu.
Jednakże w każdej sytuacji opłata nie może być mniejsza niż 30 złotych. Jeśli więc żądamy w pozwie kwoty 10 tys. złotych to opłata sądowa wyniesie 125 złotych.
W postępowaniu zwykłym obowiązuje ogólna zasada zgodnie, z którą opłata od pozwu jest obliczana jako 5% wartości przedmiotu sporu.
Jeżeli więc wartość przedmiotu sporu wynosi 10 000 zł (zakładając, że postępowanie zwykłe będzie w tej sprawie właściwe) to opłata od pozwu będzie stanowiła 500 zł.
Ładowanie
danych...
Ładowanie
danych...
Wybierz akcję