Funkcje windykacji online

Zrealizowałeś zamówienie dla swojego klienta, wystawiłeś mu fakturę, lecz pomimo upływu terminu jej opłacenia, pieniądze nadal nie znalazły się na Twoim rachunku bankowym? 

 

Dzwoniłeś wielokrotnie do dłużnika z przypomnieniem, wysyłałeś maile, lecz ciągle nie ma żadnego efektu? Słyszysz jedynie zapewnienia, że pieniądze w końcu trafią na Twoje konto? A może klient tłumaczy się przejściowymi problemami finansowymi, urlopem księgowej czy awarią banku, z którego miał zostać dokonany przelew?

 

Skorzystaj z możliwości, jakie zapewnia windykacja online 

 

Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie odzyskać swoich pieniędzy, to w żadnym wypadku się nie poddawaj. Dłużnik pewnie liczy na to, że odpuścisz sprawę lub dopuścisz do tego, że faktura ulegnie przedawnieniu. Możesz zlecić swoją sprawę profesjonalnej firmie windykacyjnej, która nie pobierze od Ciebie jakichkolwiek opłat w postaci honorarium. Odzyskasz więc dokładnie tyle pieniędzy, ile jest Ci winny Twój dłużnik, wraz z należnymi odsetkami. Poniesiesz wyłącznie koszty administracyjne, takie jak opłata za dostarczenie pocztą wezwania przedsądowego.

 

W jaki sposób działa narzędzie do elektronicznej windykacji? 

 

Windykację online zlecisz dosłownie w parę chwil. Nie musisz nawet się rejestrować. 

 

Wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny pod adresem: https://windykacja-online.pl/windykacja

 

Po przejściu na stronę, Twoim zadaniem będzie uzupełnienie danych własnej firmy oraz przedsiębiorstwa reprezentowanego przez dłużnika. Istnieje możliwość wskazania zarówno danych firmy, jak i osoby fizycznej będącej dłużnikiem.

 

Trzeba będzie podać takie informacje jak:

 

 • dokładne nazwy obu podmiotów gospodarczych,

 • numery NIP,

 • adres swojej firmy oraz dłużnika,

 • dane osoby, która będzie Cię reprezentować,

 • dane kontaktowe (mail, telefon) własny oraz dłużnika.

 

Następnie opisujesz dokumenty, które dowodzą faktu powstania zadłużenia. Może to być na przykład faktura vat czy rachunek. Wpisujesz w formularzu online numer faktury lub innego dokumentu, kwotę należności, datę realizacji zamówienia, ostateczny termin opłacenia faktury, a także nanosisz ewentualne uwagi dodatkowe.

 

Zostaniesz także poproszony o dołączenie skanów dokumentów. Akceptowalne są różne formaty – między innymi pliki graficzne, tekstowe, pdf, arkusze kalkulacyjne czy prezentacje multimedialne. Teraz jeszcze przed Tobą zadanie zaznaczenia, czy dokumenty te zostały potwierdzone lub zatwierdzone przez dłużnika.

 

Ostatecznym krokiem jest potwierdzenie zgody o przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenia. Zlecenie windykacji online zajmie Ci nie więcej niż kilka minuty. Jeżeli wszystkie dane się zgadzają, wystarczy kliknąć przycisk „zleć windykację”. Po podpisaniu zgody na pełnomocnictwa do prowadzenia Twojej sprawy, możesz już wygodnie zasiąść w fotelu i oczekiwać na pomyślną realizację sprawy.

 

Poznaj funkcje windykacji online 

 

Po zleceniu usługi windykacji, zostaniesz przeniesiony na swoje indywidualne konto w serwisie windykacja online. To właśnie tutaj będziesz mógł śledzić postęp w realizacji postępowania. Będziesz także otrzymywał powiadomienia drogą mailową oraz SMS. Kiedy pieniądze od dłużnika trafią już na Twoje konto bankowe, zostaniesz jeszcze poproszony o potwierdzenie tego faktu na swoim koncie. 

 

Narzędzie to posiada między innymi praktyczną funkcję wyliczania należnych odsetek za zwłokę w zadłużeniu. Dzięki temu zdołasz w łatwy sposób zorientować się, ile pieniędzy w ostatecznym rozrachunku odzyskasz.

 

W jaki sposób przebiega windykacja online?

 

W momencie zlecenia windykacji elektronicznej, prawnicy rozpoczynają realizację działań zmierzających do tego, aby odzyskać Twój dług. W pierwszej kolejności dłużnikowi są przesyłane ponaglenia mailowe oraz telefoniczne. Jeżeli to nie poskutkuje, wówczas prawnik rozpoczyna negocjacje. 

W razie dalszego braku efektu, sporządza profesjonalne pismo w postaci przedsądowego wezwania do zapłaty. 

 

Obejmuje ono następujące elementy: 

 

 • dane osobowe wierzyciela oraz dłużnika (w przypadku podmiotów biznesowych również nazwy firm),

 • wartość zadłużenia na podstawie dokumentu potwierdzającego (np. faktury lub rachunku),

 • podstawa prawna, która pozwala ubiegać się o odzyskanie długu (numer faktury, a także data jej sporządzenia),

 • miejsce wystawienia przedsądowego wezwania, datę, a także podpis osoby wystawiającej,

 • termin uregulowania należności oraz sposób płatności,

 • informację o ewentualnych konsekwencjach, jakie zaistnieją w przypadku dalszej zwłoki z płatnością (naliczenie odsetek oraz zainicjowanie procesu sądowego).

 

Przedsądowe wezwanie do zapłaty zostanie przesłane za pośrednictwem poczty – listem poleconym lub przesyłką z adnotacją o potwierdzeniu odbioru. Wysłanie takiego monitu na adres mailowy dłużnika będzie możliwe tylko pod warunkiem, że taka ewentualność została zapisana w treści umowy pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. Firma windykacyjna może równocześnie przesłać do nierzetelnego kontrahenta notę odsetkową, wzywającą do uregulowania dotychczas powstałych odsetek.


Skierowanie sprawy do sądu 

 

Jeżeli wszystkie poprzednie kroki nie przyniosą skutku, wówczas prawnik kieruje sprawę do sądu – elektronicznego lub tradycyjnego. Kiedy wyrok zostanie uprawomocniony, dłużnik będzie musiał nie tylko zwrócić wartość zobowiązania wraz z odsetkami, lecz także pokryć koszty postępowania sądowego. Oznacza to, że klient zlecający usługę windykacji online, nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Wszystkie, z wyjątkiem kosztów administracyjnych (np. opłaty za usługi pocztowe), są przerzucane na dłużnika.

 

Podsumowanie zlecenia windykacji

 

Nie ma więc sensu tracić niepotrzebnie nerwów w celu samodzielnego odzyskania długu. Lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnym prawnikom. Dzięki funkcjom narzędzia do windykacji online, wszystko odbywa się w niesamowicie prosty i szybki sposób, a zarazem nie naraża na ponoszenie dodatkowych kosztów.